SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ

pondělí 2. - pátek 6. březen

Anička, Eliška, Marjánka, Viktorka, Kryštof, Lukášek a Péťa absolvovali týdenní výcvik ve skiareálu Buková hora. Toto lyžařské středisko nabízí výborné podmínky pro všechny výkonnosti v  předškolním věku. Naše děti dokázaly, že jsou zdatné a konkurence schopné, protože čtyři z nich obsadily medailová místa.

Koncert

pondělí 17. únor

Klárka a Adélka, žákyně 5. třídy naší základní školy, přišly na návštěvu do mateřské školy a  představily dětem hudební nástroje, na které hrají: housle a klavír. Samozřejmě na ně zahrály a zazpívaly nám pohádkové písničky.

Divadelní pohádka

středa 5. únor

Dnes do mateřské školy přijelo divadlo a potěšilo nás pohádkou.

"Svět nekončí za vrátky......"

pátek 31. leden

Sportovat nepřestáváme i když není sníh na lyžování. Cvičíme v sokolovně podle celoročního projektu "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky", který rozvíjí všestrannost dětí.

LYŽOVÁNÍ

pátek 10. leden

Sněhu je sice málo, přesto jsme zahájili běžecké lyžování.

NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

pondělí 6. leden

..........štěstí, zdraví vinšujem Vám.

PROJEKTOVÝ DEN

čtvrtek 19. prosinec

Celé dopoledne jsme strávili v Muzeu řemesel v Letohradu, kde se uskutečnil projektový den. Na základě vlastního objevování a bádání jsme se seznámili s některými postupy výroby a zjistili, jak se vyrábí bota nebo jak se peče chleba. Projektový den byl hrazen z programu Výzkum, věda, vzdělávání - šablony 2.

OSLAVA VÁNOC

úterý 17. prosinec

Obě třídy se sešly a společně oslavily Vánoce. Zpívali jsme koledy, rozbalovali jsme dárky a těšili se z nich.

VÁNOČNÍ KONCERT V ŽAMBERKU

středa 11. prosinec

Žáci ZUŠ v Žamberku nás pozvali na vánoční koncert do Divišova divadla. Koncertu jsme se zúčastnili a při té příležitosti si prohlédli vánoční město.

ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMU

sobota 7. prosinec

Bára, Eliška, Anička, Kačka, Péťa a Kryštof zpívali u vánočního stromu v přestrojení za mrazíky.

MIKULÁŠ

čtvrtek 5. prosinec

Dnes nás navštívil Mikuláš, anděl a dva čerti. Hodně si s námi povídali, někoho pochválili a někomu připomněli správné chování. S radostí si poslechli zimní písničky, děti odměnili voňavými perníčky, ovocem a vystřihovánkou.